Etusivu » Kivennavan kylät esittelyssä seuran Facebook-sivuilla

Kivennavan kylät esittelyssä seuran Facebook-sivuilla

Joko seuraat Kivennapaseuraa Facebookissa? Kivennapaseuran Facebook-sivuilla on meneillään mielenkiintoinen esittelysarja. Siellä esittäytyvät Kivennavan kylät. Kivennavalla oli ennen sotia 50 kylää, ja koska vuodessa on 52 viikkoa, syttyi seuran Facebook-sivujen ylläpitäjä Raija Levon päässä idea esitellä noin viikon välein lyhyesti kaikki Kivennavan kylät vuoden 2022 aikana.

Sarja alkoi Ahjärven esittelyllä ja kierros jatkuu kylä kylältä ja kirjan kirjaimelta. Kierrokselle ehtii hyvin mukaan. Käy tykkäämässä ja liity seuraajien joukkoon. Pääset myös kommentoimaan esittelyjä.

Vanha kuva, jossa on paljon ihmisiä kävelemässä. Kivennapaseuran Facebook-kansikuva.
Kivennapaseuran Facebook-sivujen kansikuva.

Tervetuloa joukkoon!
Kivennapaseura Facebookissa

Julkaistu 14.2.2022
Toimittaja ja julkaisija: Riitta Taarasti

Asiasanat